Zdecydowana większość turystów przyjeżdżających zimą w Bieszczady to osoby uprawiające narciarstwo zjazdowe, szczególnie dla najmłodszych narciarzy, którzy swoją przygodę z deskami dopiero zaczynają.

Bezpośrednio przed pensjonatem proponujemy niewielki (120 m.) wyciąg narciarski „Żółwik”. Dla bardziej wytrawnych narciarzy nieopodal położone wyciągi w Ustrzykach Dolnych.

Wieczorami natomiast można zregenerować siły korzystając z masażu oraz sauny fińskiej więcej>> .

WYCIĄG „ŻÓŁWIK” PRZED PENSJONATEM:

WYCIĄGI NARCIARSKIE w USTRZYKACH DOLNYCH:
– Gromadzyń (wyciągi orczykowe):
Oddalone o 10 min. jazdy samochodem wyciągi orczykowe, tworzące w sumie cztery trasy zjazdowe:
trasa I – 750 m – posiada homologację „FIS” na slalom
trasa II – 800 m
trasa III – 900 m
oraz krótka i łagodna łączka do nauki jazdy zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

– Laworta (wyciąg krzesełkowy):
Do stacji narciarskiej na Kamiennej Laworty, dojazd z Rabe zajmuje niespełna 15 min. Stacja Laworta to wyciąg krzesełkowy, a długość trasy zjazdowej to 1300m

Wszystkim niezorientowanym przypominamy, iż to właśnie stacje narciarskie Gromadzynia i Laworty są największymi w Bieszczadach.

TRASY NARCIARSTWA BIEGOWEGO:
Niespełna 15 min. zajmuje dojazd do miejscowości Ustajnowa, gdzie znajduje się kompleks tras narciarstwa biegowego o łącznej długości prawie 5 km.
Trasy są ratrakowane, a na wielu odcinkach założone są ślady.
Fragment trasy biegowej stanowi ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna na pasmo Żukowa, która dla zainteresowanych może stanowić dodatkową atrakcję.

ZIMOWE SAFARI NA SKUTERACH ŚNIEŻNYCH:
Grono osób, podczas pobytu w Bieszczadach może po raz pierwszy spróbować jazdy na skuterze śnieżnym. Przejazdy organizowane w wybranych dniach tygodnia, a wszelkie szczegóły takie jak czas trwania przeprawy, ilość osób są uzgadniane indywidualnie. Sprawdzony teren do wypraw skuterami znajduje się w oddalnej o 7 km miejscowości Czarna.

NA TERENIE GOŚCIŃCA:
Dla naszych gości dostępne są sanki, worki z sianem i co najważniejsze ponad
400 m góry 🙂