?>

Ekipa TVN w Gościńcu Rabe

Wspólnie z ekipą TVN przygotowaliśmy krótki reportaż na temat zimowych atrakcji w Bieszczadach ….

Więcej ›

Wakacje w siodle

Bieszczady, to doskonały teren do uprawiania turystyki konnej. Dlatego w naszej ofercie nie może zabraknąć propozycji dla wszystkich którzy chcą przemierzać konno Bieszczady.
Propozycję takiej formy wypoczynku, kierujemy zarówno do osób znających podstawy jazdy konnej, jak i tych początkujących – którzy przygodę w siodle chcą dopiero rozpocząć.

Dla osób początkujących, czeka specjalnie przygotowany wybieg, gdzie pod bacznym okiem instruktora realizowane są pierwsze lekcje. Konie huculskie mają wyjątkowo spokojne usposobienie, dlatego już po kilku godzinach nauki, jeździec jest w stanie sam kierować koniem, a po 4-5 dniach możliwe są pierwsze wyjazdy w teren.

Osoby potrafiące jeździć konno w zasadzie od razu mogą wyjeżdżać na kilkugodzinne wycieczki. Wyprawy najczęściej odbywają się pasmem Żukowa, gdzie rozciąga się panorama na Bieszczady Wysokie. Wyprawie, niejednokrotnie towarzyszą przeprawy przez górskie strumyki.
Szlaki konne prowadzą przez malownicze leśne tereny, oraz wsie gdzie napotkać możemy obiekty architektury sakralnej. I tak wyjeżdżając z Rabego, na pasmo Jaworników i przemierzając lasy wzdłuż granicy z Ukrainą dojeżdżamy do Bystrego i Michniowca do dawnych cerkwi grecko-katolickich. W trakcie wypraw niejednokrotnie zdarza się, że tutejsi gospodarze, zapraszają na zsiadłe mleko, swojskie sery lub świeżą maślankę.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów.

Cennik:
Jazda na wybiegu:
początkujący – 40 zł/godz. (wymagane prowadzenie konia przez instruktora)
pozostali – 35 zł/godz

Wyjazdy w teren – 30 zł/ godz

Przy dłuższych pobytach możliwość negocjacji cen.


Designed by www. bieszczady .pl © 2009
Gościniec Rabe - pensjonat w Bieszczadach